Запрошуємо прийняти участь у Hackadon

Шановні пані та панове!

 

Запрошуємо долучитися до процесу переосмислення Донбасу - Хакатон “Hackadon: візії, дорожні мапи, нові моделі соціально-економічного влаштування та проекти розвитку східних областей України”

 

Hackadon – це стартова подія для серії активностей, спрямованих на формування нового господарчого укладу східних областей України на засадах інклюзивності. Трансформаційний процес включає створення відкритої бази ідей та концептів розвитку регіону, інституалізацію відповідних ініціатив та взаємодії усіх учасників процесу: активістів і волонтерів, державних адміністрацій та муніципалітетів, донорів, ін.

Але передусім необхідно “хакнути” успадкований від минулого код закритого доступу та сформувати візії майбутнього, дорожні мапи, нові моделі соціально-економічного влаштування та проекти розвитку регіону. Це і буде основним завданням учасників Хакадону.

 

Ми запрошуємо креативних, як молодих так і досвідчених, візіонерів, спеціалістів, що поєднують проактивність і конструктив: проектувальників, менеджерів, керівників проектів, маркетологів та вчених, викладачів та студентів.

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ ТА УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ – БЕЗКОШТОВНІ!

 

ДЕТАЛІ

Коли: 26 лютого 2016 р. початок о 18:00

ДЕ: м. Краматорськ вул.. Героїв України 31(Вознесенська) та м. Київ (IDF Reforms Lab – ці два майданчики будуть працювати одночасно та матимуть прямий відео зв'язок.

 

ХТО: Центр моніторингу ринку праці (LMMC) та Донецька ОДА за підтримки Британського посольства України у рамках проекту «Реструктуризація людського капіталу вугільної галузі», що реалізується LMMC спільно із Міністерством енергетики та вугільної галузі.

 

НАВІЩО: Зрозуміти можливі сценарії розвитку ситуації в Донецькій та Луганській областях, сформувати візії для реалізації оптимального сценарію, стимулювати появу загального смислового вектору, та інкубації нових проактивних моделей поведінки.  Організатори прагнуть створити сприятливе середовище, де носій ідеї зможе залучити однодумців, скористатися допомогою менторів та донорів, а також знайти ресурси для запуску свого проекту.

 

КЛЮЧОВІ ПИТАННЯ: Чим може бути Новий Донбас: в господарському, соціальному, культурному психологічному вимірах? Які варіанти його економічного розвитку поза доменами вугілля і металу? Яка структура зайнятості потрібна у регіоні при новому технологічному укладі? Які компетенції залишаться релевантними, а які підуть в архів? Які існують варіанти перевикористанння / ревіталізації наявних виробничих потужностей та площ? Які соціально-економічні та культурні моделі є найбільш прийнятними для східних областей України? Навколо чого буде формуватися ідентичність представника оновленої Донеччини. Звідки людям Донбасу черпати мотивацію для змін? Як допомогти місцевим громадам, пройти необхідну трансформацію, подолати травматичний досвід війни і адаптуватися в умовах, що склалися?

 

ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ: проекні пропозиції, що містять концептуальне бачення рішення однієї або декількох запропонованих проблем. Основні компоненти концептів: загальна візія розвитку Донбасу і вектори трансформації його господарського устрою, опис можливих сценаріїв розгортання ситуації в регіоні, алгоритм реалізації оптимального сценарію (включаючи перелік акторів, інструменти та ресурси). Концепти мають бути складені таким чином, щоб їх можна було розгорнути в практичні програми і проекти.

Кращі проектні ідеї будуть відзначені заохочувальними преміями

 

МЕНТОРИ:

Максим Прасолов - група “Нова Міфологія” ГП “Нова Краіна”

Сергій Панцир – викладач та експерт НАУКМА

Ігор Стокоз – заступник голови Донецької ОДА з гуманітарних питань

Любов Михайлова - засновник платформи Ізоляція

Олена Стяжкіна — українська письменниця, журналіст, історик, професор кафедри історії слов'ян Донецького національного університету. За опитуваннями експертів, посідає 16-те місце в рейтингу «Топ-Донбасу» в номінації «Перспектива Донбасу»

Ольга Гончар - культуролог, дослідниця теорії і практики культурного менеджменту в Україні, кураторка культурно-просвітницького проекту "Їздець"

Леонід Марущак - історик, спеціаліст у царині суспільних комунікацій, куратор Мистецького напрямку українського кризового медіа-центру. Ініціатор програми «Культурна дипломатія між регіонами України» та низки культурних проектів у прифронтових і звільнених містах Східного регіону України

Катерина Ясько - психолог, едуколог, громадська діячка та соціальний підприємець

Роман Зінченко - засновник мережі енергетичних інновацій “Greencubator”

Вітаутас Бучюнас - фахівець з міжнародного бізнесу, інвестиційний банкір

Денис Блощинський  - соціальний підприємець

Ольга Сагайдак - співзасновниця і менеджер проектів Благодійного фонду «Мистецькі надра», організаторка фестивалю “Донкульт”

Богдан Чабан - донеччанин, проукраїнський активіст, учасник бойвоих дій, представник ГО "Розвиток Приазов’я" , підприємець

Модератор Хакатону - Микола Скиба

Менеджер Хакатону – Ірина Ісай